visible.cz - buďte vidět

Zjistěte, jak se zvyšuje návštěvnost stránek. Neplaťte pseudoexpertům.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Jak nejlépe začít inzerovat na internetu?

Záleží na tom, kolik máte k dispozici financí a jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu rychle a dočasně nebo pomalu a trvale. Neexistuje tedy jediná nejsprávnější cesta, ale více variant.

  • Pro rychlé přivedení nových návštěvníků je dobrá PPC reklama. Platíte jenom za lidi, kteří skrze reklamu opravdu navštíví váš web (neplatíte za to, že byla reklama zobrazena). Reklama je navíc kontextová, tzn. že se ukazuje lidem, u kterých lze předpokládat, že budou mít zájem o vaše služby. Nejvyužívanější PPC reklamní systémy jsou dnes Google AdWords, Seznam Sklik a eTarget. Více v sekci SEM (Reklama ve vyhledávačích).
  • Pokud plánujete zvýšení návštěvnosti spíše dlouhodobě, je pro vás nejlepší volbou SEO (optimalizace pro vyhledávače). Optimalizovaný web se bude ve výsledcích vyhledávání zobrazovat na vyšších pozicích a tím získávat návštěvníky zdarma. To se ovšem projeví až po nějaké době. Více v sekci SEO (Optimalizace pro vyhledávače).
  • Máte-li zboží, které jste ochotni vybarterovat za reklamu, oslovte nějaký hojně navštěvovaný server s tématikou, která je blízká vašim produktům a službám. Zkuste je přemluvit na PR článek nebo na bannerovou kampaň. Z SEO hlediska vám stačí i malý textový odkaz v patičce nebo hlavičce stránky. Velké firmy, včetně vyhledávačů, bohužel na barterové nabídky nepřistupují.
  • Máte-li nulový rozpočet, můžete zkusit následující:
    • Zkuste optimalizovat své stránky sami. Základní SEO techniky nejsou nic těžkého (a jejich vysvětlení najdete na těchto stránkách zdarma).
    • Vložte své stránky do všech relevantních internetových katalogů, které najdete.
    • Hlavně nezapistujte své stránky do pochybných výměnných nebo přímo podvodných systémů. Pravděpodobně vám to z dlouhodobého hlediska velmi uškodí (například se vaše stránka nebude ve vyhledávačích vůbec zobrazovat).

Otázky a odpovědi »

Jak krátkodobě zvýšit návštěvnost webu?

Nové návštěvníky lze získat během několika hodin pomocí PPC kampaní ve vyhledávačích, a to od 20 haléřů za jednoho. Výhody oproti tradičním bannero...

čtěte dál »

Jsou SEO a SEM certifikáty zárukou kvality?

Nejsou. Většinu certifikátů lze získat po přečtení několika málo internetových článků. Testy totiž nijak nezohledňují praktické zkušenosti ani reál...

čtěte dál »

Jak nejlépe začít inzerovat na internetu?

Záleží na tom, kolik máte k dispozici financí a jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu rychle a dočasně nebo pomalu a trvale. Neexistuje ...

čtěte dál »