visible.cz - buďte vidět

Zjistěte, jak se zvyšuje návštěvnost stránek. Neplaťte pseudoexpertům.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

AdSense video jednotky: vydělávejte embedováním YouTube videí

Google zavádí nový typ AdSense reklamy: nyní můžete embedovat YouTube videa v rámci tzv. AdSense video jednotky. Naproti obyčejnému embedu se při přehrávání videa ukazuje kontextová reklama: grafický AdSense banner nad videem a textový pop-up v rámci videa. Celé to vypadá následovně:

AdSense video jednotka

Dlužno poznamenat, že ne každé YouTube video může být vloženo tímto způsobem - bude nutný souhlas k využití videa ze strany YouTube uživatele, který jej nahrál. (Pravděpodobně půjde o zaškrtnutí "Allow for AdSense" někde v nastaveních YouTube.)

Důležité je rozlišovat mezi dvěma termíny: nové AdSense video jednotky nejsou to samé jako stávající click-to-play video jednotky. V click-to-play tvoří obsah videa inzerent. Naproti tomu v AdSense video jednotkách se zobrazuje "nekomerční" video obsah a kolem něj jsou zobrazovány grafické a textové reklamní jednotky.

Zbytek informací již pouze heslovitě:

  • Video, které bude přehráváno, můžete buď vybrat sami, nebo zadat tématické okruhy, nebo výběr nechat na kontextovém algoritmu Googlu.
  • Jednotce můžete měnit vzhled. Jsou k dispozici tři různé velikosti a můžete upravovat jak barevnost, tak layout.
  • Pop-up textová reklama je poloprůhledná, zabírá pouze dolní šestinu okna a kdykoliv ji můžete zavřít tlačítkem "x". To ale samozřejmě neznamená, že nebude lidem (alespoň z počátku) vadit.
  • V době psaní tohoto článku není ještě novinka zpřístupněna pro české uživatele AdSense. (Přístup mají zatím pouze Američané.)
  • Lidé v Googlu vytvořili krátké video (2:36) popisující základy nových reklamních jednotek.

Vzhledem k tomu, jak moc je oblíbené vkládání YouTube videí (např. do příspěvků na blozích), a vzhledem ke všeobecné oblíbenosti AdSense, pravděpodobně se v budoucnu s tímto typem reklamy budeme setkávat hodně často.

Via Inside AdSense.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 10. října 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Komentáře

Michal, 10. října 2007:

Tahle novinka se mi hodně zamlouvá a chtěl bych se Vás zeptat, na kdy odhadujete, že bude služba spuštěna i pro české uživatele?

Filip, 12. října 2007:

Michale, nemám tušení. Pokud je ale už teď možné inzerovat v češtině pomocí click-to-play videí, nevidím mnoho důvodů, proč by nové video jednotky po menším "zapracovaní" v USA nemohly pracovat i zde.

Kdybych měl něco střelit, řekl bych tak za měsíc za dva.

Tomáš Musil, 22. listopadu 2007:

Pokud hledáte systém pro videoreklamu mrkněte se na český projekt http://www.freeklip.cz/

Otázky a odpovědi »

Internetová reklama. Jak na ni?

Menší až středně velké firmy mají tři možnosti: Zaplatit si internetovou reklamní agenturu. Platit až 80 % marže. Nevědět, co se děje s mar...

čtěte dál »

Jak dostat stránku na první místa ve vyhledávačích?

Na to neexistuje (jak správně tušíte) jednoduchá odpověď. Na druhou stranu to dnes již není ani žádné voodoo. Podobor internetového marketingu, kte...

čtěte dál »

Jak krátkodobě zvýšit návštěvnost webu?

Nové návštěvníky lze získat během několika hodin pomocí PPC kampaní ve vyhledávačích, a to od 20 haléřů za jednoho. Výhody oproti tradičním bannero...

čtěte dál »