visible.cz - buďte vidět

Zjistěte, jak se zvyšuje návštěvnost stránek. Neplaťte pseudoexpertům.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Co zajímá Američany na Česku? Nymfičky.

Všichni tak nějak tušíme, že globálně nejvyhledávanějším termínem na internetu je "porn" (když vynecháme klíčová slova jako "google", "yahoo" atd.). Přesných a agregovaných statistik se však asi nikdy nedočkáme. Existují sice služby jako Google Zeitgeist nebo Yahoo Buzz, ale ty jsou celkem pochopitelně cenzurované. Svět tak přichází o pikantní a neskutečně zábavný vhled do (sexuálního) života obyčejného uživatele internetu. Ještě že on-line gigant a vyhledávač AOL minulé léto "omylem" vypustil tříměsíční statistiky asi dvaceti miliónů hledání.

Czech

Obrázek ukazuje statistiku hledání slova "czech". Jak je vidět, nejvíce uživatelů AOL ve sledovaném období zajímaly české noviny (ano, nadpis tohoto článku je tedy prach sprostá, senzacechtivá hyperbola). Ale na druhém místě, se sto devíti výskyty, se umístily naše české nymfičky (tj. lolitky). A já ani nevěděl, že jsme kromě piva a absintu ve světě známí ještě něčím jiným :). Mimochodem, doména www.czechnymphets.com je volná. Jděte do toho.

F**king

Ještě lépe jsem se nicméně pobavil při hledání klíčového slova "f**king". Jen si tu tabulku přečtěte. Jestli vás někdy napadlo, že jste perverzní, tohle vás zaručeně vyvede z omylu. Asi nejlepší je kombo:

  • women f**king dogs
  • dogs f**king girls
  • pictures of domestic house cats f**king
  • granny f**king

Dokážete si představit, že do vyhledávače zadáte "š*kání babiček"? A pokud ano: napadlo by vás, že v tom nejedete sami?

Pár dalších poznatků:

  • Nejsme zdaleka jediný stát, na který sledovaní Američané pohlížejí především jako na zdroj sexuálního vzrušení (zase přeháním, já vím). Takové Japonsko je na tom možná ještě hůř. Dokonce i Irák má na osmém místě "iraq babes".
  • 39.622 lidí ve sledovaném období považovalo za nutné vyhledávat slovo "internet" (přesná shoda!).
  • 325 uživatelů hledalo "free money" (tj. peníze zdarma).
  • Existují lidé (a není jich málo), kteří aktivně vyhledávají spoilery k TV seriálům (tj. informace, které vám dopředu prozradí konec dílu).
  • Puberta je na celém světě jen jedna. Důkazem jsou pro mě vyhledávání termínu "ex girlfriend revenge" a "pick up lines".

Jste připravení se do AOL databáze ponořit na vlastní pěst? Použijte Vurr.com.

Díky Fandorovi a jeho del.icio.us profilu za skvělý námět na článek.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 26. září 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Komentáře

Misha, 26. září 2007:

Filipe, díky za zajímavý článek. Druhou pochvalu musím přidat za tvoje RSS feedy - možnost vybrat si mezi plným nebo zkráceným snad nikdo v Česku nemá.

Filip, 27. září 2007:

Misho, díky.

Otázky a odpovědi »

Jsou SEO a SEM certifikáty zárukou kvality?

Nejsou. Většinu certifikátů lze získat po přečtení několika málo internetových článků. Testy totiž nijak nezohledňují praktické zkušenosti ani reál...

čtěte dál »

Jak krátkodobě zvýšit návštěvnost webu?

Nové návštěvníky lze získat během několika hodin pomocí PPC kampaní ve vyhledávačích, a to od 20 haléřů za jednoho. Výhody oproti tradičním bannero...

čtěte dál »

Proč vznikly tyto stránky?

Autor webu pracuje jako Internet Marketing Manager jedné středně velké české firmy. Ze své pozice se setkává s reklamními agenturami a konzultanty ...

čtěte dál »