visible.cz - buďte vidět

Zjistěte, jak se zvyšuje návštěvnost stránek. Neplaťte pseudoexpertům.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Dnes: zpětný odkaz z PR7 webu zdarma

Tento příspěvek si rovnou můžete zařadit do přihrádky "SEO neexistuje". Dnes získala doména visible.cz velmi kvalitní zpětný odkaz z domény BoingBoing.net. Za co? Pokud bych to bral čistě z technického hlediska: stačilo vyplnit jeden formulář.

Boing Boing: A Directory of Wonderful Things

Jenže takhle jednoduché to samozřejmě není. Boing Boing sleduji pravidelně a jejich tématické pokrytí mi ohromně vyhovuje. (Informují hlavně o nových médiích, internetu, memech a undergroundových podivnostech. Do Boing Boing píše mj. A-blogger, spisovatel a můj oblíbenec Cory Doctorow.) Kdybych neměl Boing Boing takto dobře zmapovaný, nikdy bych na něj svůj link nedostal. Ale protože vím, po čem editoři tohoto blogu prahnou, můžu jim nabídnout přesně to, co chtějí.

Takže: když jsem našel jistý videoklip, spojující bizarní náboženský happening s taneční hudbou, a zjistil, že ještě není na Boing Boing zalinkovaný, zkusil jsem štěstí a navrhl jej. Vyšlo to. Blogerka Xeni Jardin jej umístila dnes v 8 hodin ráno. Od té doby do této chvíle klip podle statistik YouTube vidělo nejméně 20.000 nových lidí (předtím za 6 dní nasbíral kolem dvou tisíc shlédnutí).

Co z toho mám já? Jak je zvykem na Boing Boing i jiných áčkových blozích, odměnou za (použitý) návrh na článek je zpětný odkaz na vaši stránku (i když nemá s navrženým obsahem nic společného). A právě o zpětný link mi samozřejmě šlo (i když těch "15 minut slávy" taky nebylo k zahození...).

Jaké z toho plyne ponaučení? Pokud děláte SEO pro desítky klientů, pravděpodobně nezačnete kvůli každému z nich pravidelně sledovat relevantní blogy a nebudete si dělat analýzu zájmů jejich autorů. Ale děláte-li si SEO sami, nebojte se občas někomu něco navrhnout, tu a tam přidat komentář, prostě být aktivním členem internetové komunity. Jak vidíte, může se to vyplatit.

Video, které mi získalo backlink z PageRank 7 blogu, zde nenajdete. Rozhodl jsem se totiž, že od teď budu striktně dodržovat profesní charakter visible.cz a pro off-topic podivnosti založím nový prostor.

Řekněte ahoj Vasilovi.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 19. září 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Komentáře

Jakub Vrbata, 10. března 2008:

Web punk-rock-popové kapely Zkažený vejce z Havlíčkova Brodu.

Mara, 14. března 2008:

Diky za clanek:)

Otázky a odpovědi »

Jak krátkodobě zvýšit návštěvnost webu?

Nové návštěvníky lze získat během několika hodin pomocí PPC kampaní ve vyhledávačích, a to od 20 haléřů za jednoho. Výhody oproti tradičním bannero...

čtěte dál »

Jsou SEO a SEM certifikáty zárukou kvality?

Nejsou. Většinu certifikátů lze získat po přečtení několika málo internetových článků. Testy totiž nijak nezohledňují praktické zkušenosti ani reál...

čtěte dál »

Jak nejlépe začít inzerovat na internetu?

Záleží na tom, kolik máte k dispozici financí a jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu rychle a dočasně nebo pomalu a trvale. Neexistuje ...

čtěte dál »