visible.cz - buďte vidět

Zjistěte, jak se zvyšuje návštěvnost stránek. Neplaťte pseudoexpertům.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Používáte del.icio.us? Čeká vás příjemné překvapení

Webovou službu del.icio.us, dnes nejpopulárnější ve sféře social bookmarking, čeká velký redesign. Kromě několika užitečných funkcí se uživatelé mohou těšit i na nový "look". Ještě než ale začnete bědovat, kam ten svět spěje, vězte, že nový del.icio.us si samozřejmě ponechá onen spartánský vzhled, který jej vždy odlišoval od konkurence — nečekejte tedy žádné květinky a zaoblené hrany. V tomto směru se žádné dobrodružství nekoná. Podívejme se teď na proměnu konkrétněji:

Nový del.icio.us - hlavní pohled

Proklikněte se přes obrázek na trochu bližší pohled. Uvidíte, že organizace stránky v podstatě zůstala, stejně jako barevné schéma a základní designové principy. Pokud se podíváme na jednotlivý odkaz, znovu jde jen o mírně upravenější look.

Nový del.icio.us - bookmark

Naštěstí se ale můžeme těšit na víc než jen kosmetické úpravy. Mezi nové funkce patří:

  • Navigační lišta nahoře. Ta je rozdělena na sekce Home, Bookmarks, People a Tags, přičemž podsekce se "rozbalují".
  • Přibyla stránka MyTags, kde se zobrazí váš tag cloud.
  • Výpis záložek lze měnit podle vašeho gusta. Chcete ke každému bookmarku více informací? Není problém.
  • Služba se zrychlí. To platí i pro vyhledávání, které je v tuto chvíli neskutečně pomalé. Developeři opravdu nelenili a celý kód del.icio.us od základu překopali.
  • Nově můžete měnit i více bookmarků naráz.

nový del.icio.us - pravá lišta

Nových funkcí bude samozřejmě více. Výše jsou zmíněny jenom ty, které editoři z TechCrunch dokázali najít během krátké doby, po které běží preview. My ostatní si na nový interface budeme muset počkat. Počítejte tak s měsícem, než developeři vychytají všechny mouchy.

Del.icio.us je, jak už bylo řečeno, nejpopulárnější ze všech social bookmarking služeb. Může se pochlubit třemi miliony registrovaných uživatelů a sto miliony unikátních uložených URL. Po Diggu jde už o druhou službu tohoto typu, která se v poslední době dočkala nového designu.

Via Compiler a TechCrunch.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 8. září 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Komentáře

ollienek, 9. září 2007:

Pouzivam ji vice nez pres rok a nemuzu si ji vynachvalit, vyhled uy mam predelanz davno pomoci greasmonkey, ale koukam ze po funkcni strance to bude stat taky zato. Vidim tu ovsem jisteho konkurenta a to nove tagovaci zalozkovani ve FF3... uvidime .]

Filip, 9. září 2007:

Myslím, že del.icio.us má před FF3 a všemi ostatními pořád ještě náskok v tom, že je tak populární. Ma.gnolia.com měla výše zmíněné funkce už nějaký čas, ale je na ní relativně málo uživatelů a tak si lidi raději zvolí del.icio.us.

Já se těším hlavně na to zrychlení.

Otázky a odpovědi »

Internetová reklama. Jak na ni?

Menší až středně velké firmy mají tři možnosti: Zaplatit si internetovou reklamní agenturu. Platit až 80 % marže. Nevědět, co se děje s mar...

čtěte dál »

Jak dostat stránku na první místa ve vyhledávačích?

Na to neexistuje (jak správně tušíte) jednoduchá odpověď. Na druhou stranu to dnes již není ani žádné voodoo. Podobor internetového marketingu, kte...

čtěte dál »

Jak krátkodobě zvýšit návštěvnost webu?

Nové návštěvníky lze získat během několika hodin pomocí PPC kampaní ve vyhledávačích, a to od 20 haléřů za jednoho. Výhody oproti tradičním bannero...

čtěte dál »