visible.cz - buďte vidět

Naučte se, jak odlišit dobrou e-marketingovou nabídku od špatné.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Bacn

Na internetu se šíří nová epidemie (nebo mem, chcete-li): bacn (čti bejkn). Když jsem si všiml, že na českém internetu ještě o bacn neexistuje jediný zápis, oportunisticky jsem se rozhodl pro toto krátké vysvětlení.

Bacn!

Bacn je obdoba spamu: tj. jde o poštu, která vás obtěžuje. Nicméně bacn — narozdíl od spamu — není nevyžádaný. Jsou to všechny ty newslettery, mailing listy a upozornění na nové příspěvky ve fórech. Kdo je součástí nějaké internetové komunity (YouTube, Facebook, MySpace), zná navíc "žádosti o nové přátelství" (friend request) atp.

Patrně nejlepší definice bacnu zní: "pošta, kterou chcete, akorát ne zrovna teď".

Slovo bacn je samozřejmě odvozeno ze slova bacon (slanina), což je narážka na spam (v Česku díky skeči Monty Pythonů často překládáno jako prejt, ve skutečnosti je to luncheon meat značky Hormel Foods).

Pokud jste si přečetli můj článek Jak se nezbláznit z emailu, víte, že i proti fenoménu bacn lze bojovat. Stačí si na takové maily nastavit filtr (v Outlooku "pravidlo"), který je bude automaticky posílat do oddělené složky. Tam si je vyberete, až budete mít chvilku volného času. V původním článku jsem tuto složku nazval "šum". Myslím, že víte, jak jí říkám teď.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 29. srpna 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Otázky a odpovědi »

Jak nejlépe začít inzerovat na internetu?

Záleží na tom, kolik máte k dispozici financí a jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu rychle a dočasně nebo pomalu a trvale. Neexistuje ...

čtěte dál »

Proč vznikly tyto stránky?

Autor webu pracuje jako Internet Marketing Manager jedné středně velké české firmy. Ze své pozice se setkává s reklamními agenturami a konzultanty ...

čtěte dál »

Jak dostat stránku na první místa ve vyhledávačích?

Na to neexistuje (jak správně tušíte) jednoduchá odpověď. Na druhou stranu to dnes již není ani žádné voodoo. Podobor internetového marketingu, kte...

čtěte dál »