visible.cz - buďte vidět

Získejte rychlý přehled o internetovém marketingu.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Pražští velikánové

Včera jsem si zajel do Prahy na setkání s Adamem Zbiejczukem, Martinem Koptou a Petrou. Kromě těchto hvězd české blogerské a internetově-reklamní scény jsem si ještě neodpustil trochu kultury: profláklé Bodies, past na turisty Město K. a skvělého Neo Raucha v Rudolfínu.

Praha

S Adamem, Martinem a Petrou jsme měli sraz v První holešovické kavárně, nedaleko Martinova a Petřina působiště v GroupM. Naše povídání by se dalo shrnout do tří bodů:

  1. Adam popisoval svůj zážitek z festivalu Midnight Sun předešlého dne. Chyběli slibovaní Koop, zato vodka prý tekla proudem.
  2. Nadhodil jsem svůj plánovaný Pay Per Post projekt Diky.cz, ke kterému mi Martin dal velmi vítaný (i když trochu pesimistický) feedback.
  3. Martin zase nadhodil možnost práce pro GroupM, nad kterou po včerejšku zřejmě velmi vážně uvažuje jak Adam, tak já.

Po jídle a kávě jsme se rozdělili, já vyprovodil Adama na nádraží a vydal se do města. Cestou jsem zavítal na Bodies. Z nějakého důvodu jsem čekal konceptuální uměleckou výstavu, přitom šlo spíš o rozšířený kabinet biologie. Bylo to extrémně poučné, u mnoha exponátů byly mladé medičky se spoustou informací a laserovými ukazovátky, ale šlo spíš o osvětu, ne o umělecký projekt. A to je dobře: u čistého umění bych asi mnohem hůře skousl, že exponáty jsou impregnovaní mrtví lidé. Zásadní poznatky:

  1. Většina prachu v domácnosti jsou odumřelé buňky lidské kůže.
  2. Každá krabička cigaret zkracuje život v průměru o 2 hodiny a půl.
  3. Kýchnutí dosahuje rychlosti až 160 km/h.

Další zajímavý poznatek jsem našel na popsaných toaletách kavárny Indigo asi hodinu poté. Stálo tam:

"V arabštině se otrok řekne sacáliba - je to zkomolenina slova scáliba, což znamená Slovan..."

Takto osvícen jsem na doporučení Martina Kopty zašel naslepo do Rudolfina. Vystavoval Neo Rauch, zakladatel nové lipské školy, tvůrce komiksově-absurdních olejomaleb, od nynějška jeden z mých oblíbenců.

Neo Rauch: See

Poslední zastávkou před odjezdem do Brna byla stálá expozice o Franzi Kafkovi, Město K. na Kampě. Jde samozřejmě hlavně o turistickou past (všichni zaměstnanci na mě mluvili anglicky), ale zároveň je to i velmi poučné a moderně zpracované muzeum. V ambientně ozvučených místnostech s černými stěnami a černobílými projekcemi jsem se poprvé dozvěděl například o Kafkových skečích, o jeho omezeném "existenciálním" prostoru (asi 1 km2 kolem Staroměstského náměstí) a také o tom, že moji oblíbenou povídku Umělec v hladovění napsal Kafka opravdu hladový. Navíc jsem si nikdy neuvědomil, že byl Franz Kafka vlasntně krásný člověk! (Zatím jsem ho vždy viděl jenom takto.)

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 30. června 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Komentáře

kutny, 29. července 2007:

No s tím PayPerPost systémem ste mě tedy velmi překvapil ;)

Na tomhle fenoménu je krásně vidět, je dlouhou trvá, než dobrý nápad přeplave velkou louži a někdo se ho chytí tady u nás. PayPerPost vznikl myslím někdy začátkem roku 2006, takže to máme asi rok a půl, než se to dostalo k nám.

Přeju vám s tímhle projektem hodně štěstí. Sám sem asi před půl rokem měl k tomuhle vypracovanou myslím celkem obsáhlou analýzu a chtěl jsem se do toho pustit. Bohužel to nakonec padlo, protože jsem nepřesvědčil žádného investora a samotnému se mi to programovat nechtělo (což mě doteď hodně s*** ;). Tehdy mě od toho odrazovalo hodně lidí (včetně Marka Prokopa myslím).

Hlavně jsem zvědav, jakým způsobem to hodláte propagovat , jestli budete požadovat viditelné odhalení sponzorované recenze, jak bude probíhat hodnocení jednotlivých stránek (já měl v plánu podobné hodnocení, jako má dnes třeba slink.cz). Hlavně doufám, že nezavedete podobnou zhůvěřilost, jako jsou Advertorials u (mnou kdysi favorizovaného) ReviewMe .

kutny, 29. července 2007:

Jo a taky by bylo celkem fajn rozšířit textareu na text komentáře a přidat možnost nějakého základního formátování (alespoň možnost vkládání aktivních odkazů pokud vám to není proti SEO srsti ;)

Otázky a odpovědi »

Jak dlouhodobě zvýšit návštěvnost webu?

Pokud jste připraveni na jednorázovou investici peněz a/nebo času, doporučujeme SEO (optimalizaci pro vyhledávače). Nemá sice okamžité výsledky, al...

čtěte dál »

Jak krátkodobě zvýšit návštěvnost webu?

Nové návštěvníky lze získat během několika hodin pomocí PPC kampaní ve vyhledávačích, a to od 20 haléřů za jednoho. Výhody oproti tradičním bannero...

čtěte dál »

Jak nejlépe začít inzerovat na internetu?

Záleží na tom, kolik máte k dispozici financí a jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu rychle a dočasně nebo pomalu a trvale. Neexistuje ...

čtěte dál »