visible.cz - buďte vidět

Naučte se, jak odlišit dobrou e-marketingovou nabídku od špatné.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Zaoblené hrany v Google AdSense

Jedna dobrá zpráva Dvě dobré zprávy pro majitele stránek se zaobleným designem (používajícím tzv. "Web 2.0 kulaté čtverečky"), kterým do teď AdSense narušoval konzistenci designu svými hranami. Nyní si můžete vybrat mezi ostrými hranami, lehce zaoblenými hranami (poloměr 6px) a velmi zaoblenými hranami (poloměr 10px). Takto vypadají lehce zaoblené hrany:

Google AdSense lehce zaoblené hrany

Co je ještě lepší, rožky, které se zaobleností vytvoří, ukazují pozadí za reklamní jednotkou. Jde tak o první náznak průhlednosti AdSense reklamní jednotky. (Mimochodem, jestli článek čtete přes RSS, asi budete muset přejít přímo na blog, toto je ostrá reklama.)

Jak vidíte, mnou definovaná fialová barva je vidět i v rožcích reklamy a co víc, přechod je vyhlazen. Laicky řečeno: rožky nejsou "kostrbaté". Technicky řečeno: dochází k anti-aliasingu.

Co udělá obrázkové pozadí?

Funguje!!! (Na pozadí je mimochodem Amit Singhal z Googlu.) Takto lze Google reklamy velmi přirozeně začlenit i do stránek s obrázkovým pozadím a tím napomoci jejich výdělečnosti. (Čím lépe kontextová reklama "zapadá" do webu, tím lepší zpravidla přináší výsledky.)

A teď ještě pokus nastavit zaoblenost rožků na jinou hodnotu než jsou ty povolené (0, 6, 10). To vyřešíme pomocí zásahu do JavaScript kódu (pozor, jde o porušení pravidel AdSense, doma nezkoušejte):

Zkusili jsme nastavit zaoblenost na 15px kódem google_ui_features = "rc:15";. Evidentně to nefunguje a AdSense při každé hodnotě rc jiné než 0/6/10 nastaví defaultní hodnotu 0 - tj. ostré hrany.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 27. června 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Komentáře

repli, 29. června 2007:

No, v takovém konqueroru to vůbec nefunguje.

MzK, 29. června 2007:

repli: V Opeře a dalších rozšířených to funguje. Snad to trochu odvrátí tu reklamní adsense slepotu

repli, 29. června 2007:

A vlastně co řeším, stejně mám adsence zablokovaný.

Otázky a odpovědi »

Jak dlouhodobě zvýšit návštěvnost webu?

Pokud jste připraveni na jednorázovou investici peněz a/nebo času, doporučujeme SEO (optimalizaci pro vyhledávače). Nemá sice okamžité výsledky, al...

čtěte dál »

Jak dostat stránku na první místa ve vyhledávačích?

Na to neexistuje (jak správně tušíte) jednoduchá odpověď. Na druhou stranu to dnes již není ani žádné voodoo. Podobor internetového marketingu, kte...

čtěte dál »

Jsou SEO a SEM certifikáty zárukou kvality?

Nejsou. Většinu certifikátů lze získat po přečtení několika málo internetových článků. Testy totiž nijak nezohledňují praktické zkušenosti ani reál...

čtěte dál »