visible.cz - buďte vidět

Získejte rychlý přehled o internetovém marketingu.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Joost zavádí reklamy

Internetová televize Joost zavádí do svého vysílání reklamy. Dnes jsem si při sledování animovaných filmů společnosti Aardman (vřele doporučuji) poprvé všiml krátkých "brought to you by ..." vstupů a klikatelných odkazů vpravo dole (viz obrázek).

Joost screenshot

Reklama je naštěstí (zatím?) velmi nevtíravá. Kratičké, asi pětisekundové pauzy mezi jednotlivými pořady se dají snést a vždy jde jen o animované logo bez zvuku, společně se sdělením "Brought to you by..." ("Tento pořad vám přináší...").

Následně, asi 10-20 sekund po začátku pořadu se v pravém dolním rohu obrazovky ukáže klikatelný obdélník s logem. Po kliknutí se Joost zmenší a v prohlížeči se objeví odkazovaná stránka.

Zatím jsem viděl reklamy na IBM, Virgin a HP.

Doufám, že se tento způsob reklamy ujme, protože pokud by měly být komerční vstupy méně nenápadné, ztratil by Joost velkou část své atraktivity.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 17. června 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Otázky a odpovědi »

Jak nejlépe začít inzerovat na internetu?

Záleží na tom, kolik máte k dispozici financí a jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu rychle a dočasně nebo pomalu a trvale. Neexistuje ...

čtěte dál »

Jak krátkodobě zvýšit návštěvnost webu?

Nové návštěvníky lze získat během několika hodin pomocí PPC kampaní ve vyhledávačích, a to od 20 haléřů za jednoho. Výhody oproti tradičním bannero...

čtěte dál »

Jak dostat stránku na první místa ve vyhledávačích?

Na to neexistuje (jak správně tušíte) jednoduchá odpověď. Na druhou stranu to dnes již není ani žádné voodoo. Podobor internetového marketingu, kte...

čtěte dál »