visible.cz - buďte vidět

Získejte rychlý přehled o internetovém marketingu.

Blog / Novinky »

Nastupuji do Google Praha

19. leden Od konce ledna se stávám zaměstnancem firmy Google (a to i přes to, že jsem se nedávno kasal, že ...


čtěte dál »

Google Analytics v češtině

13. prosinec Jen krátce: Google Analytics od včerejška běží i v češtině. Stačí ji pouze nastavit (klikněte na ...


čtěte dál »

Návštěva v Google Praha

10. listopad Včera jsem měl možnost navštívit kanceláře Google pro Českou republiku. Jak asi víte, Google má v...


čtěte dál »

Nový RealPlayer: TiVo internetu

Kdo nezná TiVo: jde o systém nahrávání televizních programů - automaticky a bez reklam. Pokud například sledujete stažené americké seriály (Lost, Prison Break, Heroes...) v DivX, díváte se na TiVo záznam. TiVo je nesmírně užitečná hračka a nový RealPlayer chce být něčím podobným: pro YouTube a pro internet obecně.

TiVo logo

Sledování videí on-line je oblíbená kratochvíle velké části internetové populace. Je to zábavné, poučné, interaktivní, on-demand, sociální, a zdarma. Ale je to jenom on-line a u těch opravdu zajímavých videí se často stává, že prostě přestanou být k dispozici (YouTube: "This video is no longer available.").

Jste-li počítačový nadšenec a máte ten správný software a know-how, není pro vás problém si internetová videa stáhnout již teď. Plánovaný RealPlayer chce ale tuto možnost přiblížit obyčejnému uživateli tím, že celý proces výrazně zjednoduší a integruje i s možností rovnou video zkonvertovat do požadovaného formátu (zdarma), vypálit na CD (zdarma) nebo na DVD (zpoplatněno).

Nový RealPlayer rozhodně neudělá ve sledování internetového videa takovou revoluci, jakou udělalo TiVo se sledováním televize. Stejně tak nejde počítat s tím, že se Real Networks díky této technologii vrátí na svoji někdejší pozici takřka monopolního dodavatele streamingových nástrojů na internetu. Ale iniciativa je to zajímavá.

Via Compiler.

Přidat stránku do: linkuj.cz | jagg.cz | del.icio.us

Zápis v blogu visible.cz z 1. června 2007. Autorem je Filip Hráček. Pro pravidelný příjem novinek o SEM, SEO a internetovém marketingu se přihlaste k našemu RSS Blog RSS Feedu.

Otázky a odpovědi »

Jak nejlépe začít inzerovat na internetu?

Záleží na tom, kolik máte k dispozici financí a jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu rychle a dočasně nebo pomalu a trvale. Neexistuje ...

čtěte dál »

Jak dostat stránku na první místa ve vyhledávačích?

Na to neexistuje (jak správně tušíte) jednoduchá odpověď. Na druhou stranu to dnes již není ani žádné voodoo. Podobor internetového marketingu, kte...

čtěte dál »

Jsou SEO a SEM certifikáty zárukou kvality?

Nejsou. Většinu certifikátů lze získat po přečtení několika málo internetových článků. Testy totiž nijak nezohledňují praktické zkušenosti ani reál...

čtěte dál »